Suvonqulov Sherzod Qahramanovich
Kompleks qurilish loyihalarining tarkibidagi turar-joy komplekslarini loyihalash, temir yo’l transporti obyektlarini       rekonstruksiya qilish bo’yicha loyihalash;
Loyihalashtirishning bosqichiga bogʼliq ravishda smeta hujjatlari, spetsifikatsiyalar, va boshqa meʼyoriy talablarga muvofiq tuzish:
• Vokzallar, xizmat va ma’muriy binolarni mustaqil titul buyicha loyihalash:
• Bo’limning mualliflik ob’ektlari bo’yicha ishga tushiriladigan komplekslarning yig’ma smeta hujjatlarini va maydnomalarini tuzish:
• Loyihalashtirilgan ob’ektlar qurilishi ustidan shartnoma asosida mualliflik nazoratini olib borish:
• Yangi temir yo’llarni elektrlashtirish uchun, ularni kengaytirish, rekonstruksiya qilish va texnik qayta  jihozlash uchun va temir    yo’larni elektrlashtirishning mavjud ob’ektlarini rekonstruksiya qilish uchun elektr ta’minotining barcha bosqichlarda loyiha oldi va loyihalash ishlarini mualliflik bo’limi sifatida  o’z kuchlari doirasida loyihalarning quyidagi boblarini bajarish: tortma nimstansiyalar, temir yo’llarni kontakt tarmoqari, temir yo’llarni elektr bilan taminlashning qurilmalari va liniyalari, temir yo’llarni elektrlashtirish qurilmalarini telemexanizatsiyalash va dispecherlashtirish, turar-joy va sanoat binolarini kuchlanish elektr uskunalashtirish, turar-joy va sanoat binolarini va inshootlarini yoritish, turar-joy va sanoat binolarini va inshootlariga oid NO’A va avtomatika:
• 6, 10 kv kuchlanishli tarmoqlarni loyihalash (taqsimlash qurilmalar, transformator nimstansiyalari, havo va kabel liniyalari):
• 1 kv kuchlanishli tarmoqlarni loyihalash (taqsimlash qurilmalari, transformator nimstansiyalari, havo va kabel liniyalari):
• Obyektlarni yerga ulash va yashin qaytargich tizimlarini loyihalashtirish:
• Temir yo’l transporti ob’ektlarining ichki va tashqi yoritgichlarini loyihalashtirish:
• O’zgaruvchan tok kontakt tarmog’ini loyihalashtirish:
• loyihalashtirilgan obyektlar qurilishi ustidan buyurtmachilar bilan shartnoma asosida mualliflik nazorati:
• Buyurtmachilarga, pudratchilarga va boshqa tashkilotga  o’z faoliyati sohasi bo’yicha shartnoma asosida injiniring xizmatlarini    ko’rsatish:
• Oqava, suv taminoti, issiqlik taminoti tarmoqlari va inshootlarini loyihalash
• Temir yo’l lokomativ va vagon xo’jaliklari obektlarini loyihalash:
• Avtomobil transportiga xizmat k rsatish va tamirlash obektlarini loyihalash:
• Temir yo’l transporti obektlarini loyihalashtirishda texnologik bo’limlarini ishlab chiqish:
• Temir yo’ldan foydalanish va unga xizmat ko’rsatish bo’yicha sanoat obektlari, binolari va inshootlarining bosh rejalarini ishlab chiqish:
• qozonxonalarni loyihalash:
• Ishlab chiqarish bazasi obyektlarini va qurilish industriyasi zavodlarini loyihalash:
• Nostandart uskunalarni tayyorlash uchun texnik talablarni ishlab chiqish:
• Suv taminoti manbalarini loyihalash:
• Atrof muhitni muhofaza qilish bo’yicha loyihalarni ishdab chiqish:
• Loyihalashtirishning bosqichiga bog’liq ravishda smeta hujjatlari, spesifikatsiyalar va boshqa hujjatlarni meyoriy talablarga muvofiq tuzish:
• Bo’limning mulliflik obyektlari bo’yicha ishga tushiriladigan komplekslarning yig’ma smeta hujjatlarini va maydnomalarini tuzish:
• Mavjud inshootlar bo’yicha o’lchash va tekshirish ishlarini amalga oshirish:
• Loyihalashtirilgan obyektlar qurilishi ustidan shartnoma asosida mualliflik nazoratini olib borish:
• Buyurtmachilarga va boshqa tashkilotlarga  o’z faoliyati sohasi bo’yicha shartnoma asosida injiniring xizmatlarini ko’rsatish.

Сувонкулов Шерзод Кахраманович
• проектирование застройки жилых поселков в составе комплексных проектов строительства, реконструкции объектов железнодорожного транспорта;
• разработка архитектурно-строительного раздела комплексных проектов строительства и реконструкции объектов железнодорожного транспорта;
• проектирование вокзалов, служебных, административных и других зданий по самостоятельным титулам;
• осуществление на договорной основе авторского надзора за строительством проектируемых объектов;
• оказание на договорной основе инжиниринговых услуг заказчикам, подрядчикам и другим организациям по профилю своей деятельности.
• предпроектные работы и проектирование на всех стадиях раздела электроснабжения для нового строительства, расширения, реконструкции и технического перевооружения железных дорог и нового строительства и реконструкции объектов электрификации железных дорог в качестве авторского отдела с разработкой собственными силами следующих разделов проектов: контактная сеть железных дорог, устройства и линии электроснабжения железных дорог,  силовое электрооборудование жилых и промышленных зданий и сооружений, освещение жилых и промышленных зданий и сооружений,
• проектирование сетей напряжением 6, 10 кВ (распределительные устройства, трансформаторные подстанции, воздушные и кабельные линии);
• проектирование сетей напряжением до 1 кВ (распределительные устройства, трансформаторные подстанции, воздушные и кабельные линии);
• проектирование систем заземления и молниезащиты объектов;
• проектирование внутреннего и наружного освещения объектов железнодорожного транспорта;
• проектирование контактной сети переменного тока;
• проектирование сетей и сооружений систем канализации, водоснабжения, теплоснабжения;
• проектирование объектов локомотивного и вагонного хозяйств железных дорог;
• проектирование объектов по обслуживанию и ремонту автомобильного транспорта;
• разработка технологических разделов при проектировании объектов железнодорожного транспорта;
• разработка генеральных планов промышленных объектов, зданий и сооружений по эксплуатации и обслуживанию железных дорог;
• проектирование котельных;
• проектирование объектов производственной базы и заводов строительной индустрии;
• проектирование источников водоснабжения;
• составление в соответствии с нормативными требованиями сметной документации, спецификаций и других документов в зависимости от стадии проектирования;